Aynı gün kargo Transistör

Termiyonik triyot (vesair ismiyle lamba ya da vakum tüpü), 1907 senesinde icat edildi ve bu sayede radyo ve telefon kadar icatların oluşmasında önemli gösteriş oynadı. Ama lambalar oldukça lüks çarpıcılık tüketmekteydi, lüks ısınıyorlardı ve kolaylıkla bozulabiliyorlardı.

Transistör ile alakadar ilk berat Kanada’da 22 Teşrinievvel 1925 tarihinde Avusturya-Macaristanlı bir fizikçi olan Julius Edgar Lilienfeld tarafından sunulmuştur. Lilienfeld bu patenti, vakum tüpleri alegori kullanılabilecek olan ilk vadi hatırlı transistör (FET) yürekin gidermek istemiştir. Ama herhangi bir taharri makalesi sunulmadığı ve ortada çaldatmaışan bir örnek veya prototip bulunmadığı yürekin sanayi tarafından çaldatmaışmaları reddedilmiştir. 1934 senesinde ise Alman mucit Oskar Heil, Avrupa’da nüsha bir transistör yürekin berat talebinde bulundu.

Transistör hakkında bilgi alın! Transistör fiyatları listesine göz atarak transistör çeşitleri alabilirsiniz. Şimdi sizde uygun fiyatlardan transistör satın al butonuna tıklayarak kapıda ödeme kargo transistör alabilirsiniz. Toptan transistör tedarikçisi olan entegre dünyası transistör satışı yapmaktadır.

17 Son teşrin – 23 Fasıla 1947 tarihleri ortada John Bardeen ve Walter Brattain Köle New Jersey’de mahal vadi AT&T şirketine ilgili Bell Laboratuarlarında çeşitli deneylerde bulundular. Bu deneylerinden birisinde germanyum kristali üzerinde bulunan dü altın kontak noktasına uygulanan sinyalin çıkışının, duhulinden henüz mualla olduğunu gözlemlediler.*