Elektronik Malzeme Satışı 1

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların partner alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve elan fazlası olacak şekilde rabıtalantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Etken Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif fasıl elemanları, tek bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında ustalıklevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler tek tip malzemelerden üretilmektedir. Genel fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yeğin bir şekilde tanınmaları ve fakatçlarına şayan olarak kullanılmaları gerekir.

Etken Dönem Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da elan okkalı elementten yapım edilir. Çallıkışmaları dâhilin enerjiye gereksinim duymaktadır. Bir adım atarına kullanılabilirler ancak mübarek bir şekilde çallıkışmaları adına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar dâhilin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine bakarak değustalıkkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin davranış eden taksimmleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı sağlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik örgüdadır. Yüksek frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; midi sıklık elde geçirmek dâhilin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar dâhilin yeğleme edilmektedir. Elektriksel birlikların sağlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.