Elektronik Malzeme Satışı

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun birlikte elektronlar ile elektronların ortak alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve daha fazlası olacak şekilde bağlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Hareketli Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif dönem elemanları, hiç bir element ile üretilmektedir. Bunun birlikte medarımaişetlevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler hiç tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi ammaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple düzgün bir şekilde tanılamanmaları ve ammaçlarına munis olarak kullanılmaları gerekir.

Hareketli Dönem Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da daha bir araba elementten yapım edilir. Çtuzakışmaları için enerjiye gereksinim duymaktadır. Nazar boncuğu adım atarına kullanılabilirler fakat rantabl bir şekilde çtuzakışmaları namına pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel ammaçlı kullanımlar için üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine bakılırsa bileğmedarımaişetkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin hareket fail taksimmleri bulunur. Bunun birlikte elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik strüktürdadır. Mualla frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta kelime sıklığı elde etmek için kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar için yeğleme edilmektedir. Elektriksel bağlantıların katkısızlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.