Elektronik Malzeme Toptan Satış

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanı sıra elektronlar ile elektronların hissedar alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve henüz fazlası olacak şekilde bağlamlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Enerjik Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif çevrim elemanları, yek bir element ile üretilmektedir. Bunun yanı sıra fiillevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yek tip malzemelerden üretilmektedir. Genel amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple esen bir şekilde teşhisnmaları ve amaçlarına elverişli olarak kullanılmaları gerekir.

Enerjik Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da henüz aşkın elementten yapım edilir. Çkırmızıışmaları için enerjiye gereksinim duymaktadır. Vahit adım atarına kullanılabilirler fakat vergili bir şekilde çkırmızıışmaları hesabına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar için üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine göre değfiilkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin tutum eden bölümleri bulunur. Bunun yanı sıra elektronik devreye katkı esenlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik binadadır. Faik frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan kelime sıklığı elde kılmak için kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar için tercih edilmektedir. Elektriksel birlikların esenlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.