Elektronik Malzeme Toptancısı 2

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun birlikte elektronlar ile elektronların partner alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve daha fazlası olacak şekilde rabıtlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Enerjik Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif devre elemanları, yegâne bir element ile üretilmektedir. Bunun birlikte sorunlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yegâne tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple oflaz bir şekilde teşhisnmaları ve amaçlarına uygun olarak kullanılmaları gerekir.

Enerjik Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da daha bir küme elementten imal edilir. Çalışmaları derunin enerjiye gereksinim duymaktadır. Uslu başlarına kullanılabilirler fakat cömert bir şekilde çalışmaları namına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar derunin üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine nazaran bileğsorunkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin hareket eden bölümleri bulunur. Bunun birlikte elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik gestaltdadır. Koca frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan frekans elde buyurmak derunin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar derunin tercih edilmektedir. Elektriksel irtibatların sağlamlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.