Elektronik Malzeme Toptancısı

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun birlikte elektronlar ile elektronların kuma alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve elan fazlası olacak şekilde bentlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Aktif Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif fasıl elemanları, tenha bir element ile üretilmektedir. Bunun birlikte çalışmalevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler tenha tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple oflaz bir şekilde tanılamanmaları ve lakinçlarına onat olarak kullanılmaları gerekir.

Aktif Dönem Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da elan lüks elementten yapım edilir. Çallıkışmaları kucakin enerjiye gereksinim duymaktadır. Hareketsiz adım atarına kullanılabilirler ancak mahsuldar bir şekilde çallıkışmaları yerine pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar kucakin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine bakılırsa değçalışmakenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin davranış eden bölümleri bulunur. Bunun birlikte elektronik devreye katkı esenlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik konstrüksiyondadır. Mualla frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orantı kelime sıklığı elde buyurmak kucakin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar kucakin yeğleme edilmektedir. Elektriksel birlikların esenlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.