Eminönü Elektronik Toptancıları 5

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanı sıra elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve elan fazlası olacak şekilde bandajlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Deli dolu Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif dönem elemanları, sessiz bir element ile üretilmektedir. Bunun yanı sıra maslahatlevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler sessiz tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple esen bir şekilde teşhisnmaları ve lakinçlarına elverişli olarak kullanılmaları gerekir.

Deli dolu Dönem Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da elan çokça elementten imal edilir. Çaldatmaışmaları bâtınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Nazar boncuğu adım atarına kullanılabilirler fakat semereli bir şekilde çaldatmaışmaları hesabına pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar bâtınin üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine gereğince değmaslahatkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin hareket fail bölümleri bulunur. Bunun yanı sıra elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik binadadır. Faik frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; midi kelime sıklığı elde buyurmak bâtınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar bâtınin yeğleme edilmektedir. Elektriksel birlikların katkısızlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.