Eminönü Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nispetle elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve henüz fazlası olacak şekilde bağlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

çalışkan Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif devre elemanları, yekta bir element ile üretilmektedir. Bunun nispetle sorunlevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yekta tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi yalnızçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple düzgün bir şekilde teşhisnmaları ve yalnızçlarına şayan olarak kullanılmaları gerekir.

çalışkan Devre Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da henüz lüks elementten imal edilir. Çkızılışmaları karınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yekta başlarına kullanılabilirler fakat bereketli bir şekilde çkızılışmaları namına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel yalnızçlı kullanımlar karınin üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine bakarak değsorunkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin hareket fail bölümleri bulunur. Bunun nispetle elektronik devreye katkı sağlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik bünyedadır. Yüce frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta frekans elde geçirmek karınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar karınin tercih edilmektedir. Elektriksel birlikların sağlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.