En ucuz Transistör fiyatları

Termiyonik triyot (gayrı ismiyle lamba ya da vakum tüpü), 1907 yılında icat edildi ve bu sayede radyo ve telefon kabil icatların oluşmasında önemli rol oynadı. Ancak lambalar bayağı aşkın canlılık tüketmekteydi, aşkın ısınıyorlardı ve kolayca bozulabiliyorlardı.

Transistör ile ilgili ilk berat Kanada’da 22 Ekim 1925 tarihinde Avusturya-Macaristanlı bir fizikçi olan Julius Edgar Lilienfeld tarafından sunulmuşdolaşma. Lilienfeld bu patenti, vakum tüpleri namına kullanılabilecek olan ilk saha aktif transistör (FET) bâtınin almak istemiştir. Ancak rastgele bir tetebbu makalesi sunulmadığı ve ortada çkızılışan bir örnek yahut prototip bulunmadığı bâtınin endüstri tarafından çkızılışmaları reddedilmiştir. 1934 yılında ise Alman mucit Oskar Heil, Avrupa’da nazir bir transistör bâtınin berat talebinde bulundu.

Transistör hakkında bilgi alın! Transistör fiyatları listesine göz atarak transistör çeşitleri alabilirsiniz. Şimdi sizde uygun fiyatlardan transistör satın al butonuna tıklayarak kapıda ödeme kargo transistör alabilirsiniz. Toptan transistör tedarikçisi olan entegre dünyası transistör satışı yapmaktadır.

17 Kasım – 23 Fasıla 1947 tarihleri arasında John Bardeen ve Walter Brattain ABD New Jersey’bile nokta saha AT&T şirketine ilgilendiren Bell Laboratuarlarında çeşitli deneylerde bulundular. Bu deneylerinden birisinde germanyum kristali üzerinde mevcut iki altın kontak noktasına uygulanan sinyalin çıkışının, antreinden daha faik bulunduğunu gözlemlediler.*