Perakende Transistör

Termiyonik triyot (öbür ismiyle lamba ya da vakum tüpü), 1907 yılında icat edildi ve bu sayede radyo ve telefon üzere icatların oluşmasında önemli gösteriş oynadı. Ama lambalar berenarı bir küme canlılık tüketmekteydi, bir küme ısınıyorlardı ve kolaylıkla bozulabiliyorlardı.

Transistör ile ilişkin ilk berat Kanada’da 22 Ilk teşrin 1925 tarihinde Avusturya-Macaristanlı bir fizikçi olan Julius Edgar Lilienfeld aracılığıyla sunulmuşdolaşma. Lilienfeld bu patenti, vakum tüpleri namına kullanılabilecek olan ilk yer keskin transistör (FET) kucakin kullanmak istemiştir. Ama herhangi bir taharri makalesi sunulmadığı ve ortada çalışan bir örnek veya prototip bulunmadığı kucakin sanayi aracılığıyla çalışmaları reddedilmiştir. 1934 yılında ise Alman mucit Oskar Heil, Avrupa’da analog bir transistör kucakin berat talebinde bulunmuş oldu.

Transistör hakkında bilgi alın! Transistör fiyatları listesine göz atarak transistör çeşitleri alabilirsiniz. Şimdi sizde uygun fiyatlardan transistör satın al butonuna tıklayarak kapıda ödeme kargo transistör alabilirsiniz. Toptan transistör tedarikçisi olan entegre dünyası transistör satışı yapmaktadır.

17 Teşrinisani – 23 Mesafe 1947 tarihleri beyninde John Bardeen ve Walter Brattain Kul New Jersey’de yan yer AT&T şirketine ait Bell Laboratuarlarında çeşitli deneylerde bulundular. Bu deneylerinden birisinde germanyum kristali üzerinde kâin iki değerli kontak noktasına geçerli sinyalin çıkışının, duhulinden henüz koca bulunduğunu gözlemlediler.*