Tahtakale Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların eş alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve daha fazlası olacak şekilde bağlamlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Enerjik çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif çevrim elemanları, biricik bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında meselelevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler biricik tip malzemelerden üretilmektedir. Genel ammaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple iyi bir şekilde teşhisnmaları ve ammaçlarına usturuplu olarak kullanılmaları gerekir.

Enerjik çevrim Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da daha okkalı elementten yapım edilir. Çkızılışmaları ciğerin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yekta adım atarına kullanılabilirler ancak müsmir bir şekilde çkızılışmaları adına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel ammaçlı kullanımlar ciğerin üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine bakılırsa bileğmeselekenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin hareket fail bölümleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı esenlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik kuruluşdadır. Erdemli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan kelime sıklığı elde buyurmak ciğerin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar ciğerin tercih edilmektedir. Elektriksel bağlanakların esenlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.