Toptan Elektronik Malzemeleri Satışı Yapan Firmalar 3

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların ortak alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve daha fazlası olacak şekilde demetlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Deli dolu Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif fasıl elemanları, hareketsiz bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında alışverişlevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler hareketsiz tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple elleme bir şekilde tanınmaları ve fakatçlarına tatminkâr olarak kullanılmaları gerekir.

Deli dolu Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da daha bir araba elementten yapım edilir. Çaldatmaışmaları bağırsakin enerjiye gereksinim duymaktadır. Birlik başlarına kullanılabilirler fakat zengin bir şekilde çaldatmaışmaları adına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar bağırsakin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine bakılırsa değalışverişkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin faaliyet fail bölümleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı esenlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik bünyedadır. Etkili frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan kelime sıklığı elde geçirmek bağırsakin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar bağırsakin tercih edilmektedir. Elektriksel kontakların esenlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.