Transistör çeşitleri

Termiyonik triyot (diğer ismiyle lamba evet da vakum tüpü), 1907 yılında icat edildi ve bu sayede radyo ve telefon kadar icatların oluşmasında önemli rol oynadı. Fakat lambalar az çok aşkın elektrik tüketmekteydi, aşkın ısınıyorlardı ve kolaylıkla bozulabiliyorlardı.

Transistör ile dayalı ilk berat Kanada’da 22 Ekim 1925 tarihinde Avusturya-Macaristanlı bir fizikçi olan Julius Edgar Lilienfeld tarafından sunulmuştur. Lilienfeld bu patenti, vakum tüpleri namına kullanılabilecek olan ilk düzlük patetik transistör (FET) derunin almak istemiştir. Fakat rastgele bir muayene makalesi sunulmadığı ve ortada çkızılışan bir örnek yahut prototip bulunmadığı derunin endüstri tarafından çkızılışmaları reddedilmiştir. 1934 yılında ise Alman mucit Oskar Heil, Avrupa’da menent bir transistör derunin berat talebinde bulunmuş oldu.

Transistör hakkında bilgi alın! Transistör fiyatları listesine göz atarak transistör çeşitleri alabilirsiniz. Şimdi sizde uygun fiyatlardan transistör satın al butonuna tıklayarak kapıda ödeme kargo transistör alabilirsiniz. Toptan transistör tedarikçisi olan entegre dünyası transistör satışı yapmaktadır.

17 Kasım – 23 çatlak 1947 tarihleri beyninde John Bardeen ve Walter Brattain Kul New Jersey’bile makam düzlük AT&T şirketine ilişik Bell Laboratuarlarında çeşitli deneylerde bulundular. Bu deneylerinden birisinde germanyum kristali üzerinde mevcut iki altın kontak noktasına uygulanan sinyalin çıkışının, duhulinden elan mürtefi olduğunu gözlemlediler.*