Transistör fiyatları

Termiyonik triyot (başka ismiyle lamba ya da vakum tulumü), 1907 senesinde icat edildi ve bu sayede radyo ve telefon üzere icatların oluşmasında önemli rol oynadı. Lakin lambalar berenarı ziyade çarpıcılık tüketmekteydi, ziyade ısınıyorlardı ve kolaylıkla bozulabiliyorlardı.

Transistör ile alakalı ilk berat Kanada’da 22 Teşrinievvel 1925 tarihinde Avusturya-Macaristanlı bir fizikçi olan Julius Edgar Lilienfeld tarafından sunulmuştur. Lilienfeld bu patenti, vakum tüpleri alegori kullanılabilecek olan ilk düz koygun transistör (FET) kucakin örtmek istemiştir. Lakin rastgele bir taharri makalesi sunulmadığı ve ortada çallıkışan bir örnek yahut prototip bulunmadığı kucakin uran tarafından çallıkışmaları reddedilmiştir. 1934 senesinde ise Alman mucit Oskar Heil, Avrupa’da nüsha bir transistör kucakin berat talebinde bulundu.

Transistör hakkında bilgi alın! Transistör fiyatları listesine göz atarak transistör çeşitleri alabilirsiniz. Şimdi sizde uygun fiyatlardan transistör satın al butonuna tıklayarak kapıda ödeme kargo transistör alabilirsiniz. Toptan transistör tedarikçisi olan entegre dünyası transistör satışı yapmaktadır.

17 Kasım – 23 Mesafelik 1947 tarihleri ortada John Bardeen ve Walter Brattain Köle New Jersey’bile nokta düz AT&T şirketine ilgilendiren Bell Laboratuarlarında çeşitli deneylerde bulundular. Bu deneylerinden birisinde germanyum kristali üzerinde kâin dü zer kontak noktasına uygulanan sinyalin çıkışının, methalinden elan faziletli olduğunu gözlemlediler.*