Transistör ürünleri

Termiyonik triyot (gayrı ismiyle lamba evet da vakum tulumü), 1907 senesinde icat edildi ve bu sayede radyo ve telefon gibi icatların oluşmasında önemli rol oynadı. Ancak lambalar epey ziyade canlılık tüketmekteydi, ziyade ısınıyorlardı ve kolayca bozulabiliyorlardı.

Transistör ile ait ilk patent Kanada’da 22 Teşrinievvel 1925 tarihinde Avusturya-Macaristanlı bir fizikçi olan Julius Edgar Lilienfeld tarafından sunulmuştur. Lilienfeld bu patenti, vakum tüpleri namına kullanılabilecek olan ilk saha etkili transistör (FET) bâtınin vira etmek istemiştir. Ancak rastgele bir tetkik makalesi sunulmadığı ve ortada çtuzakışan bir örnek yahut prototip bulunmadığı bâtınin sanayi tarafından çtuzakışmaları reddedilmiştir. 1934 senesinde ise Alman mucit Oskar Heil, Avrupa’da nüsha bir transistör bâtınin patent talebinde bulunmuş oldu.

Transistör hakkında bilgi alın! Transistör fiyatları listesine göz atarak transistör çeşitleri alabilirsiniz. Şimdi sizde uygun fiyatlardan transistör satın al butonuna tıklayarak kapıda ödeme kargo transistör alabilirsiniz. Toptan transistör tedarikçisi olan entegre dünyası transistör satışı yapmaktadır.

17 Son teşrin – 23 Fasıla 1947 tarihleri arasında John Bardeen ve Walter Brattain Köle New Jersey’de yer saha AT&T şirketine ilgilendiren Bell Laboratuarlarında çeşitli deneylerde bulundular. Bu deneylerinden birisinde germanyum kristali üzerinde mevcut dü altın kontak noktasına geçerli sinyalin çıkışının, girizgâhinden elan erdemli bulunduğunu gözlemlediler.*